Друк

Головне про навчання

1. На якій мові відбуваеться навчання в Польщі?

Польська мова є мовою викладання у вищих навчальних закладах. Також у Польщі можна вчитися англійською мовою. Вартість навчання на англійській мові найчастіше вища. Для того щоб вчитися в польському ВНЗ, на момент вступу потрібно знати мову хоча б на початковому рівні. Польська мова не є складною для вивчення та близька до української і російської. Після російської - це найлегша у вивченні і розумінні мова для українців. На рівень Б2 мову можна вивчити за 144 лекції, відвідуючи курси та самостійно читаючи літературу. Життя в мовному середовищі, студенти-іноземці швидко адаптуються і вдосконалюють рівень володіння мовою. Більшість українських студентів, які вже навчаються у Польщі, їдучи на навчання, володіли польською мовою на початковому або середньому рівні.

Під час навчання в деяких навчальних закладах іноземні студенти можуть відвідувати заняття з польської мови. Ми також проводимо курси польської мови практично у всіх регіонах Україні. Також ми проводить щорічні інтенсивні літні курси, де абітурієнт занурюється у польське середовище спілкування. Ви також можете замовити матеріали для самостійного вивчення мови.

При вступі на навчання на англійській мові абітурієнт повинен показати документ, який підтверджує знання англійської мови (міжнародний тест TOEFL, IELTS) або написати тест на знання мови в навчальному закладі. Весь процес навчання проходить англійською мовою: лекції, практичні заняття, іспити, написання і захист дипломних робіт. Багато польських студентів навчаються англійською мовою.

2. Які форми навчання пропонують Польські ВНЗ?

Стаціонарна, вечірня, заочна, екстерн. Найбільш поширеними є стаціонарна та заочна форми навчання.

3. Коли починається навчання в Польщі?

Набір студентів на навчання проводиться 2 рази на рік: на зимовий семестр і літній семестр. Навчальний рік триває два семестри, які складаються з 30 тижнів навчання, близько 30 годин занять на тиждень.

Зимовий семестр (з 1-го жовтня - до 20-го лютого) складається з 15 тижнів навчання, різдвяних канікул, іспитів зимової сесії і зимових канікул.

Літній семестр (з 1-го березня - до 30-го червня) складається з 15 тижнів занять, іспитів літньої сесії та літніх канікул, тривалістю близько 3 місяців.

Навчання здійснюється у формі лекцій, семінарів, практичних занять, лабораторних. Лекції є активною формою занять, оскільки студенти не тільки слухають матеріал, який подає викладач, а й доповнюють його, задають питання, висловлюють свою думку і за таку активність отримують бали (кредити).

4. Які типи ВНЗ є в Польщі та скільки триває навчання?

Система вищої освіти в Польщі представлена державними та недержавними ВНЗ. Недержавні навчальні заклади існують з 1989 року. Державні та недержавні ВНЗ мають однакові стандарти організації навчального процесу та викладання. Форма власності навчального закладу не впливає на якість і престижність диплома. Навчальні заклади за своєю спеціалізацією поділяються на технічні, ділові, суспільно-економічні, медичні, спортивні та інші.

Статус вищих навчальних закладів мають технікуми, коледжі, інститути, академії, університети. Третій і четвертий рівні акредитації інститути (вищі школи), консерваторії, академії, університети.

Освітньо-кваліфікаційні рівні:

 • Бакалавр (навчання триває 3 - 3,5 роки);
 • Інженер (навчання триває 3 або 5 років);
 • Магістр (навчання триває 1,5 - 2 роки);
 • Магістр - інженер (навчання триває 5 років).

Студенти стаціонарної форми навчання, як правило, відвідують заняття 4, 5 днів на тиждень. Один день, в основному - п'ятниця, це день для індивідуального навчання студентів.

Студенти заочної форми навчання відвідують заняття 2 рази на місяць (п'ятниця, субота, неділя).

Вечірня форма навчання: понеділок - п'ятниця з 16.00.

На екстерну форму навчання судент може перевестися, якщо для цього є поважні причини (причину переводу необхідно підтвердити відповідними документами).

Дипломи польських навчальних закладів визнаються і дають можливість працювати за фахом в Європейському Союзі, США, Україні і в більшості країн світу. Дипломи не вимагають спеціального визнання і нострифікації.

5. Яка система оцінювання в Польських ВНЗ?

На семінарах та практичних заняттях відбувається оцінювання знань студента. Екзаменаційна сесія проходить два рази на рік. Здача сесії означає переведення студента на наступний семестр. Якщо студент з поважних причин не зміг скласти іспит (або здав на двійку), то має право здати повторно іспит під час наступної сесії. Студент має право на дві перездачі іспиту. Якщо студент не здає сесію, то постане питання про його відрахування з ВНЗ. Відрахований студент в деяких умовах має право відновити навчання.

Оцінювання рівня знань студентів відбувається за п'ятибальною системою.

Польські ВНЗ встановлюють як правило свої системи оцінювання знань, деякі з них застосовують напр. 4 + (4,5) або 3 + (3,5).

Або ж найбільш поширена серед польських ВНЗ система оцінювання знань:

 • дуже добре – 5
 • добре – 4
 • задовільно – 3
 • незадовільно - 2 (негативна оцінка)

Деякі ВНЗ, паралельно з традиційною системою оцінювання, ввели європейську систему кредитних балів (ECTS).

6. Чи є в Польських ВНЗ програми обміну студентів?

Вищі навчальні заклади Польщі, як і інші європейські країни, беруть участь у програмах обміну. Це означає, що студенти польського ВНЗ можуть їздити до навчальних закладів інших країн на стажування, практику, навчання.

Вищі навчальні заклади Польщі велику увагу приділяють тому, щоб студенти під час навчання отримували практичні знання і проходили практики.

Для українських студентів у Польщі Європа є відкритою, адже іноземні студенти отримують карти тимчасового проживання, що дає їм можливість безвізового в'їзду до країн Шенгенського простору. Студенти проходять обов'язкові практики під час навчання і в період літніх канікул. В рамках практик студенти виїжджають до багатьох європейських країн.

7. Який диплом по закінченню навчання я отримаю?

Після закінчення навчання, студенти отримують Європейський диплом, який дійсний в країнах ЄС, СНД та в США, що надає великі можливості працевлаштування за кордоном.

8. Яка якість освіти в Польщі?

Система освіти в Польщі займає одне з перших місць в Європі. Якість освіти провідних університетів і коледжів дуже висока. Студенти будь-яких напрямків можуть скористатися програмою обміну студентів «Erasmus» або міжнародною програмою практики Леонардо да Вінчі і виїхати на навчання / практику на певний строк до ВНЗ-партнерів, розташованих по всьому світу. При цьому кращі студенти мають можливість отримати стипендію. Також, студенти мають можливість по закінченню ВНЗ звернутися в бюро кар'єр при університеті, яке допомагає молодим фахівцям влаштуватися на роботу.

У 1999 році міністерством освіти 29-ти країн, а також Польщі, була підписана Болонська Декларація, яка була початком процесу створення Європейської вищої освіти. Польща приймає активну участь в Болонському процесі. Завдяки ECTS (Європейська Кредитна Система Обміну), студенти можуть бути повністю мобільними і продовжити освіту в інших країнах Європи. Введення такої системи освіти в Польщі було спрямоване насамперед на підвищення якості освіти у вищих навчальних закладах, а також підвищення конкурентоспроможності польських ВНЗ.

9. Чи потрібна карта поляка або наявність польских коренів для вступу до ВНЗ Польщі?

Ні

 

10. Що таке Карта тимчасового проживання (Карта побуту)?

Карта побуту — це документ, який підтверджує законність проживання в даній країні. У різних країнах-членах зони Шенген вона називається по-різному (трахета, пермесо і т.д.), але сутність залишається та ж - маючи цей документ, ви на законних підставах перебуваєте в країні, яка її видала, і маєте значно ширший спектр прав, ніж за візою.

Карта побуту — це документ єврозразка, і має юридичну силу на території всього Євросоюзу. Він містить біометричне фото, адресу прописки (у Польщі), номер PESEL людини та багато іншої інформації. Цей документ видає воєвода (губернатор) відповідно до місця прописки кандидата в Польщі.

11. Транспорт в Польщі

Польський громадський транспорт розвинений на високому рівні. Існують автобусні та трамвайні маршрути. Весь транспорт їздить за розкладом, на кожній зупинці є розклад всіх маршрутів, також написано, який вид транспорту приходить в певний час.

Проїзд в громадському транспорті за квитками, які можна придбати в кіосках. Квитки потрібно «пробити» в транспортному засобі, інакше потрібно буде заплатити штраф. Всі квитки універсальні, поділу за видами транспорту немає. Є різні види квитків - залежно від тривалості проїзду або строку дії проїзного (на добу, дві, тиждень і т.д.)

Студентам надається можливість покупки місячного абонемента для проїзду у всіх міських видах транспорту (трамвай, автобус). Вартість місячного абонемента з необмеженим числом поїздок - приблизно 50 злотих.

12. В яких магазинах рекомендується купувати продукти?

Для покупок продуктів харчування рекомендуються наступні магазини: «Tesco», «Bedronka", "Żabka", "Lidl", "Lewitan".

Ціни на продукти харчування в середньому не відрізняються від українських, і коливаються залежно від сезону.

Їдальні, Кафе:

У ВНЗ функціонують їдальні та численні кафе, де студентам надана можливість поснідати, пообідати і повечеряти:

 • Перші страви - 3 злотих
 • Другі - від 8 злотих
 • Бутерброди - від 1,50 до 3 злотих

13. Які умови проживанн я в гуртожитках?

По приїзду на навчання студенти поселяються в гуртожитки, які надають ВНЗ. Можливе проживання в приватних гуртожитках.

Кімнати гуртожитку оснащені всім необхідним для проживання та навчання студентів (ліжка, столи, стільці, шафи, книжкові полиці). Передбачено доступ до мережі Інтернет: кабельний Інтернет або Wi-Fi.

Також в гуртожитках є пральні з пральними машинами.

Розташування кімнат у гуртожитках може бути "коридорного" типу або "блокове". При "коридорному" розташуванні кухня, туалети, душові знаходяться на поверсі. При «блоковому» розташуванні санвузол розрахований на 3-4 кімнати, кухня знаходиться на поверсі.

У кімнатах проживають по 2-3-4 людини. Існує можливість проживання в кімнаті однієї людини або сімейним парам.

При заселенні в деяких гуртожитках студенти платять одноразовий внесок (заставу) у розмірі від 300 злотих, що є гарантією забезпечення відшкодування будь-якого збитку майну та обладнання, наданого управлінням гуртожитку для користування студентам. По закінченню проживання в гуртожитку застава повертається студенту.

Вартість проживання в гуртожитку складає від 340 до 550 злотих за місяць (в залежності від ВНЗ, кількості осіб в кімнаті).

 1. ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

 2. Ім'я(*)
  Неверный Ввод
 3. Прізвище
  Неверный Ввод
 4. Телефон(*)
  Неверный Ввод
 5. e-mail(*)
  Неверный Ввод
 6. Область(*)
  Неверный Ввод
 7. Звідки дізнались про нас?(*)
  Неверный Ввод
 8. Ваше повідомлення(*)
  Неверный Ввод
 9. Антиспам(*)
  Антиспам   ОновитиНе вірний ввід!!! Спробуйте ще раз.
 • Університет Казімєжа Великого (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
 • Технологічно-природничий університет у Бидгощі (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy)
 • Куявсько-Поморська Вища школа у місті Бидгощі
 • Університет в Білостоку
 • Академія ім. Л. Козьмінського (Akademia Leona Kozminskiego)
 • Вища школа гуманітарних наук ім. Б. Пруса
 • Вища Школа Суспільної Психології (SWPS) у Варшаві
 • Університет Лазарського в Варшаві (Uczelnia Łazarskiego w Warszawie)
 • wsfiz logo 1Університет Фінансів та Управління у Варшаві (Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie)
 • Університет Collegium Civitas
 • Університет екології та управління у Варшаві
 • ue logo 1
 • Вроцлавський природничий університет
 • pwr
 • Міжнародна Вища Школа Транспорту та Логістики, м. Вроцлав (Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu)
 • Ґданський Політехнічний Університет
 • Гданський університет (Uniwersytet Gdański)
 • wsb g logo 1
 • Вища Школа банківської справи в Хожуві
 • Університет Бізнесу в Домброве Гурнічей
 • wszib logo 1
 • Краківська Академія ім. Анджея Фрича Моджевського (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)
 • Вища школа суспільних наук в Любліні
 • Вища Школа Суспільно-Природничих Наук ім. Вінцента Поля (Wyższa Szkoła Społeczno - Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie)
 • Люблінська політехніка (Politechnika Lubelska)
 • Природничий університет (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
 • Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської
 • Опольський політехнічний університет
 • Вища школа економіки в Радомі
 • Університет туризму та екології в Сухій Безкидзкій
 • Університет Миколая Коперника в Торуні
 • Медичний колегіум ім.Людвіга Ридигера в Бидгощі
 • Академія ім.Яна Длугоша в Ченстохові
 • Ченстоховська політехніка
 • Краківська гірничо-металургійна академія ім. С. Сташіца (Akademia Górniczo-Hutnicza)
 • Загальноосвітній ліцей та школа у Влодаві
 • awans logo
 • Кіпрський Міжнародний Університет
 • Університет ім.Павла Йозефа Шафарека в Кошицах
 • Прешовський університет