м Рівне, вул. Дорошенка 2
пн - пт: з 10:00 до 18:00

  NOTICE Error: [8] Undefined variable: menus /home/moku/moku.com.ua/www/wp-content/themes/mok/header.php on line 132

Як отримати водійське посвідчення в Польщі?

МОК/
Як отримати водійське посвідчення в Польщі?

В даній статті ми дізнаємось як отримати водійське посвідчення в Польщі на категорію B, які документи для цього потрібні, скільки буде коштувати і скільки часу знадобиться, щоб їх отримати.

 

Загальна інформація

Водійське посвідчення може отримати кожен, хто проживає не менше ніж 185 днів на території Польщі, а також: – бажає отримати водійське посвідчення вперше; – або бажає відкрити наступну категорію в них.

Варто зазначити, щоб отримати категорію В, кандидату має виповнитись 18 років. Для кожної категорії діють інші вікові обмеження, детальніше можна ознайомитись на офіційному сайті.

Документи

Нам знадобляться наступні документи:

 1. Заповнена анкета;
 2. Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом;
 3. Кольорова фотографія (3,5х4,5см, 70-80% обличчя);
 4. Паспорт або карта побуту;
 5. Підтвердження місця проживання (zaświadczenie o zameldowaniu);

Ці документи необхідно подати у відділі зв’язків з громадськістю (Wydział Komunikacji) відповідно до місця вашого проживання. Далі ви отримаєте індивідуальний номер кандидата на водія (Profil kandydata na kierowcę – PKK).

Якщо особисто подати повний комплект документів, то номер «PKK» можуть надати відразу. Існує можливість надіслати свої документи поштою і відповідь отримаєте також поштою.

Курси водіння

Далі потрібно записатись на курс водіння, який складається з двох частин, а саме: теоретичної (30 годин) та практичної (30 годин).

Теоретичні заняття складаються з: – правил дорожнього руху; – технік водіння автомобіля; – занять з першої медичної допомоги.

Практичні заняття відбуваються на схожих авто, які знаходяться в екзаменаційному осередку, де необхідно буде здавати основний екзамен.

Після проходження курсу в автошколі кандидат здає внутрішній екзамен з обох частин.

 

Іспит в екзаменаційному центрі (WORDWojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego)

 

Після пройденого курсу водіння можна записатись на державний екзамен. Спочатку необхідно здати теоретичну частину, після чого можна приступити до практичної частини екзамену (без теоретичного екзамену кандидат не може здавати практичну частину). Обидва екзамени можна здавати в той самий день або в різні дні. Кандидат самостійно обирає термін на офіційному сайті, коли здавати екзамени.

Після успішної здачі обох частин, екзаменаційний центр надсилає необхідну інформацію до відділу зв’язків з громадськістю, де було зареєстровано профіль кандидата на водія. Саме їм треба надати підтвердження оплати за виготовлення водійського посвідчення.

 

Ціна

 1. Медична довідка – 200 PLN:
 2. Курси водіння (теорія + практика) – від 2000 PLN (в залежності від міста ціна відрізняється);
 3. Державний екзамен з теорії – 30 PLN (кожна спроба);
 4. Державний екзамен з практики – 140 PLN (кожна спроба);
 5. Виготовлення водійського посвідчення – 100,50

*ціни вказані станом на 01.03.2021

 

Час

 1. Підготовка документів і виготовлення профілю кандидата на водія – до 3 днів*;
 2. Курси водіння – 1.5 – 3 місяці (експрес курс – до 3 тижнів);
 3. Державний екзамен – 10-14 днів (в залежності від міста та черги);
 4. Виготовлення водійського посвідчення – до 9 робочих днів з моменту отримання підтвердження оплати*.

*кожна ситуація індивідуальна, уряд залишає за собою право продовжити термін розгляду документів до 2-х місяців.

Підсумки

Представлена інформація надає можливість ознайомитись з процесом отримання водійського посвідчення в Польщі. Керуючись даними з офіційних сайтів,  можна приблизно визначити терміни, протягом яких буде зроблено водійське посвідчення. Терміни можуть коливатися до 3-х місяців (пришвидшений курс – до 2-х місяців), що обійдеться приблизно 2500 злотих.  Варто звернути увагу, що під час курсів водіння, особа, яка буде навчатись, має знати польську мову на доволі високому рівні, щоб розуміти інструктора, а також зрозуміти усі аспекти правил дорожнього руху. В автошколах є можливість навчатися англійською чи німецькою мовами.

Цікавим є факт, що у Польщі є рекордсмен, який 192 рази не зміг здати теоретичну частину і протягом 17 років далі намагається це зробити.

Send this to a friend