м Рівне, вул. Київська 67
пн - пт: з 10:00 до 18:00

Витрати на проживання та харчування для студента в Польщі

Проживання

 

Іноземні студенти мають можливість проживати в гуртожитках, або в орендованих квартирах.

Вартість проживання в гуртожитку складає від 350 до 600 злотих на місяць (в залежності від університету та кількості осіб в кімнаті), без додаткових коштів за комунальні послуги та інтернет.

Альтернативою гуртожитку може стати аренда квартири. Цей варіант буде значно дорожчим, проте деколи може бути вигіднішим, якщо ви шукаєте квартиру не самі, а з друзями. В залежності від міста, однокімнатна квартира коштуватиме від 1000 злотих на місяць, а наприклад, двокімнатна квартира, може коштувати від 1400 до 2000 злотих за місяць, плюс комунальні платежі близько 200 – 300 злотих.

 

Харчування

 

Витрати на харчування зазвичай у кожного відрізняються, проте, якщо готувати їжу власноруч, в місяць знадобиться біля 450 – 600 злотих. Ціни на продукти харчування в середньому не відрізняються від українських.

Варто звернути увагу на студентські їдальні та кафе. Ціни за перші страви в них складають близько 4-5 злотих, а другі страви коштують в межах 12-15 злотих.

 

Транспорт

 

Кожен студент в Польщі, який не досяг 26 років, має можливість користатись знижкою 50% на громадський транспорт. В залежності від міста, проїзний на 30 днів коштуватиме 40 – 55 злотих, а звичайний білет на 20 хвилин близько 1.70 злотих.

 

Вартість ціни на послуги таксі залежить від міста, дня та години, коли ви хочете ним скористатись. В середньому початкова ціна складає 4 злотих плюс 3 злотих за кожен розпочатий кілометр.

 

Майже в більшості міст існує альтернатива громадському транспорту – це велосипеди та самокати на хвилини. Після реєстрації на сайті і оплаченому депозиті 10-20 злотих, ви можете користуватись велосипедом безкоштовно протягом 20 хвилин, тільки починаючи з 21 хвилини почне нараховуватись оплата. За прокат самоката оплата починається відразу.

 

Послуги мобільного оператора

 

Існує досить багато польських операторів мобільного зв’язку. В кожного з них є свої плюси та мінуси. Якщо підписати договір з одним з них, в середньому за 35 злотих отримаєте безлімітні дзвінки до всіх польських операторів та 5-10 GB інтернету на місяць.

 

Додаткові витрати

 

– Витрати на придбання книжок, які необхідні для навчання.

Загалом більшість книжок можна взяти безкоштовно в бібліотеці, або знайти необхідну книжку чи інформацію в інтернеті. Проте деколи треба придбати додаткові матеріали на заняття, чи навіть зробити ксерокопію книжки чи лабораторних робіт. Варто про це пам’ятати та відкласти біля 100 – 200 злотих на семестр навчання.

 

– Візит до лікаря.

Візит до лікаря може коштувати від 50 злотих, а лікування навіть до кількох тисяч злотих. Тому обов’язково мати при собі поліс медичного страхування, який потрібно зробити перед виїздом за кордон.

Send this to a friend